Wczytuję dane...

Jak urządzić domowe SPA?

Jak urządzić domowe SPA? - praktyczne wskazówki jak je stworzyć

Pobyt w SPA to jeden z najatrakcyjniejszych, a jednocześnie najbardziej skutecznych sposobów na odprężenie. Kąpiele w wodach termalnych, regenerujące zabiegi dla włosów,stóp czy paznokci, relaksujące masaże, to tylko niektóre z propozycji oferowanych przez ośrodki SPA. Zazwyczaj znajdują się one w luksusowych hotelach i ekskluzywnych kurortach wypoczynkowych, w związku z czym cena pobytu nie należy do najniższych. Nie trzeba jednak wybierać się specjalnie do tych miejsc, aby zaznać prawdziwego odprężenia. Za sprawą kilku prostych sposobów można urządzić domowe SPA: z hydromasażem, pachnącymi olejkami, a także relaksującymi zabiegami na twarz i ciało. Jak samodzielnie zrobić domowe SPA? Najważniejszy jest etap projektowania, a więc dobór odpowiedniego wyposażenia łazienkowego i zastosowanie optymalnych rozwiązań aranżacyjnych. Asymetryczna wanna z praktyczną i funkcjonalną półką, prysznic z hydromasażem, to tylko niektóre propozycje. Poniżej czytelnik znajdzie kilka inspiracji, które z pewnością ułatwią urządzenie domowego SPA.

 

Domowe SPA dostosowane do warunków łazienki

Jeśli dysponujemy przestronnym pomieszczeniem łazienkowym, z powodzeniem możemy pozwolić sobie na efektowną wannę wolnostojącą, która w towarzystwie świec zapachowych będzie prezentowała się jeszcze bardziej atrakcyjnie. Większość domowych łazienek charakteryzuje się jednak niezbyt dużą powierzchnią. W takich warunkach dobrze sprawdzi się wanna asymetryczna, na przykład model narożny Besco, wykonany z wysokiej jakości akrylu, pokryty specjalną powłoką antybakteryjną i długo utrzymujący temperaturę wody. Dobrze, aby wanna asymetryczna w domowym SPA posiadała dodatkowe udogodnienia, takie jak na przykład dodatkowa półka na kosmetyki czy dekoracyjny, a jednocześnie funkcjonalny parawan nawannowy. Jeśli planujemy urządzić domowe SPA bez wanny, warto rozważyć zakup prysznica z 5-funkcyjnym natryskiem ręcznym. Można do niego dołączyć deszczownicę i w ten sposób zapewnić sobie w domowym zaciszu wyjątkowy relaks wodny. Kuszącą propozycją jest także wyposażenie łazienki w prysznic posiadający panel do hydromasażu MITE. Zapewnia on nie tylko wielofunkcyjny strumień wody, ale też wyróżnia się oryginalnym wzornictwem. Dzięki jego obecności domowe SPA stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne.

 

Wanna wolnostojąca

 

Meble i ceramika łazienkowa do domowej strefy relaksu

Urządzenie domowego SPA wymaga także doboru odpowiednich mebli łazienkowych. Mile widziana będzie szafka z pojemnymi szufladami wyposażonymi w system cichego domykania (np. defraSoftclose). W domowym SPA sprawdzi się także minimalistyczna szafka lustrzana, prosta i elegancka, która wprowadzi do pomieszczenia ład i harmonię, a przy okazji posłuży jako lustro. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym będzie także ceramiczna umywalka nablatowa, model często spotykany w salonach urody i gabinetach odnowy biologicznej, popularny głównie ze względu na swój oryginalny design. Do takiej umywalki łazienkowej bardzo dobrze pasuje bateria retro, wykonana z mosiądzu pokrytego powłoką chromu. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są meble i akcesoria, które zamierzamy umieścić w domowym SPA. Szczególnie atrakcyjne będzie w tym przypadku drewno egzotyczne, na przykład wenge, a także zastosowanie elementów szklanych.

 

Dodatki do domowego SPA, czyli to co tworzy klimat

Im bardziej naturalnie, tym lepiej, dlatego w domowej łazience SPA mile widziane są wszelkie motywy roślinne, na przykład bambusy, storczyki czy kompozycje z ciętych kwiatów. W roli dekoracji bardzo dobrze sprawdzą się także kamienie ozdobne, świece, muszelki czy szklane flakoniki, w których można umieścić kosmetyki, takie jak żel do kąpieli, oliwkę do masażu, peeling czy balsam. Z kolei na ścianie warto powiesić zdjęcie lub plakat z motywem natury. Nie bez znaczenia pozostaje także światło, zapach i dźwięk, czyli szczegóły, które często mają jednak decydujący wpływ na ogólny klimat panujący w pomieszczeniu. Podczas urządzania domowego SPA należy wykluczyć intensywne oświetlenie. O wiele lepiej sprawdzi się tutaj łagodne światło świec czy aromatyczny kominek. Odpowiedni zapach można wykreować dzięki kadzidełkom,naturalnym olejkom eterycznym czy świecom zapachowym. Zależnie od preferencji,w domowym SPA można zastosować relaksacyjny podkład muzyczny, bądź też delektować się ciszą.

 

Sekret skutecznego urządzania domowego SPA

To w jaki sposób urządzimy domowe SPA zależy od specyfiki łazienki, warunków finansowych, a także od naszej wyobraźni. Osoby dysponujące dużym budżetem oraz łazienką o imponującej powierzchni mogą sobie pozwolić na zakup basenu, jacuzzi czy na zaaranżowanie sauny. Nie jest to jednak konieczne, aby stworzyć przyjemne i komfortowe miejsce, sprzyjające relaksowi i regeneracji. Skuteczne urządzenie domowego SPA to przede wszystkim kwestia dobrego pomysłu, zastosowania odpowiednich dodatków i wykreowania kameralnej, relaksującej atmosfery.